pozyczka online
Mała niespodzianka - Sari Ska Band dołącza do składu Sceny Głównej! Sari Ska Band @ Festiwal Regałowisko Bielawa 2017.

Sari Ska Band to polski zespół muzyczny, powstały w 2004 roku z inicjatywy Sylwestra 'Sylwa' Wrzesińskiego (wcześniej Skampararas) i Krzysztofa 'Hatiego' Pawlaka, swoją nazwą nawiązujący do miejsca założenia bandu czyli „Sari”, z łacińskiego Żory. Ich muzyka to mieszanka takich stylów jak ska, reggae, rocksteady i swing. Liczba osób w składzie decydujących o brzmieniu, tłumaczy określenie „band” w nazwie zespołu, który bez przesady można by nazwać także ska orkiestrą. W kompozycjach grupy dominują skoczne, motoryczne kompozycje nawiązujące do stylistyki legendarnej wytwórni Two Tone. Nie brak jednakże momentów bardziej nastrojowych, w których zespół zbliża się do miękkiego brzmienia rocksteady nie odmawiając sobie wycieczek w stronę reggae i swingu.

„Sari Ska Band” wystąpił na Przystanku Woodstock - 13 edycja, w Kostrzynie nad Odrą. Wzięli również udział w składance „Naturalna Moc Słowa” nagrywając wraz z raperem o pseudonimie „Metrowy” tytułowy utwór albumu „Wolne Konopie”[1], grany zresztą wraz z „Grubsonem” wspólnie na koncertach[2]. W 2013 roku grupa nagrała singiel z filipińczykiem Conrado Yanezem, zwycięzcą dziesiątej edycji programu „Must Be The Music”, oraz laureatem drugiego miejsca pierwszej edycji (przegrał tylko z grupą „Enej”)[3]. W tym samym programie w 2014 roku zespół występuje osobiście przechodząc do półfinału wynikiem 3x TAK, otrzymuje nagrodę za najlepszy występ pierwszego odcinka[4]. Do sukcesów „Sari Ska Band” należą koncerty na wielu festiwalach, między innymi „Winter Reggae” najstarszy festiwal reggae w Polsce[5], „Reggae na Piaskach” i inne

Na przestrzeni lat zespół pracował nad swoim indywidualnym stylem, co zaowocowało ukazaniem się nakładem wytwórni Jimmy Jazz Records w 2009 roku debiutanckiego albumu „100% Sari”. Premiera drugiego krążka pt."Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego”, odbyła się wiosną 2012 roku. Grudzień 2015, grupa wydaje płytę świąteczną w stylu Reggae i Ska.